Hledáme UX posilu

Hledáme posilu do UX týmu

6. 4. 2022

Zpět na hlavní stránku Všechny novinky

Láká tě poznávat uživatele a navrhovat weby tak, aby se uživatelům co nejlépe používaly a plnily obchodní cíle? Nudí tě rutina, zvládáš si samostatně naplánovat práci a určit priority, ale baví tě i spolupráce a konzultace s kolegy? Tak to pomalu vítej v portí partě!

Koho hledáme

Níže si můžeš přečíst, co všechno bychom od tebe potřebovali. Počítáme ale s tím, že si nemusíš úplně věřit ve všech oblastech a konkrétní věci tě rádi doučíme. Ideální kandidát/ka vypadá asi takto:

 • O UX neslyší poprvé. Má už za sebou nějaké zkušenosti, má povědomí o designovém procesu a umí si naplánovat práci tak, aby vedla k výsledkům. Zná pojmy jako Axure, Figma nebo heatmapa.
 • Rád se prokousává až k jádru pudla (obrazně). Jsou pro něj/ni důležité motivace a obavy potenciálních zákazníků a umí (nebo aspoň zatím chce) je odhalit ve výzkumech.  
 • Není projektový chaotik. Bude si řídit většinu práce tak, aby byla včas, v dostatečné kvalitě a v mezích rozpočtu. 
 • Umí se domluvit. Bude komunikovat jak s klienty, tak s programátory a s UX týmem. Proto by mu/jí neměly chybět komunikační dovednosti. Základní znalost programátorské hatmatilky výhodou.
 • Týmový hráč s empatií a smyslem pro detail (a humor). Jsme menší tým s o to větším duchem. To poznáš.
 • Stále se vzdělává. Kdo chvíli stál, již stojí opodál. A v online světě ještě dvakrát tak daleko. Hledáme někoho, kdo se sám proaktivně vzdělává, protože ho to baví, ale předává i rád svoje zkušenosti ostatním v týmu. 

Na tomhle si zakládáme

 • Svoboda – Ta jde ruku v ruce se zodpovědností, ale když umíš vzít za práci, tak nad tebou nikdo nebude stát s rákoskou v ruce.
 • Růst – V agentuře si osaháš velmi rychle spoustu různých věcí a dostaneš se ke klientům, ke kterým by ses jen tak nedostal/a.  
 • Odbornost – Na tom si zakládáme a budeme po tobě chtít, aby se z tebe stal brzy profík. Práci bereme vážně. Sebe už o něco méně.
 • Zdravé prostředí – Sami o sobě říkáme, že jsme fajn lidi.*

*Většinou.

Ukázka zdravého prostředí. Dostatek výborné kávy z MOTMOTu a čaje je samozřejmostí.

S kým budeš pracovat?

V užším týmu je nás 5 UXáků, kteří ti rádi pomůžou s aklimatizací. Rady ti může dávat třeba Marek, který se v oboru pohybuje 14 let a ve volném čase běhá po lese a na kole třepe se. K ruce bude i Ondra, který v UX už taky chvilku tahá pilku a mimo jiné pomáhá s Czechitas vzdělávat novou generaci UXaček. Neztratíš se ani s grafiky nebo DEV týmem, se kterým budeš úzce spolupracovat, a který ti pomůže tvořit skvělé webové projekty a aplikace.

Samá práce a žádná zábava ještě z nikoho šťastného UXáka neudělala

Na co se psychicky připravit

Práce v agentuře není vždycky med a někdy to je naopak pot a slzy (ty slzy taky obrazně). Občas se sejde více projektů zároveň, deadliny, rozpočty, komunikace s různě náročnými klienty atd. Ale ta radost z výsledku je nej, věř nám. A hlavně: vždycky ti pomůžeme, poradíme a podržíme.

Čeho se bát nemusíš, je naopak rutina a nekonečná práce na jednom dílu velké skládačky. Projekty jsou u nás hodně barvité, můžeš pracovat na e-shopech, kultuře, neziskovkách nebo třeba fintechu. A občas se podíváš i do míst, kam se běžný smrtelník nedostane, třeba do výroby elektronových mikroskopů, střižny starých filmů nebo ke slévárenským pecím.

Zadarmo to nebude

Ze začátku tě budeme potřebovat na part time, ale brzy bychom rádi full time. Tvoji práci dokážeme náležitě ocenit, a to samozřejmě nejen penězi.

V kanclu pro tebe máme přichystaný stůl, ale zároveň ti nebudeme ani nakazovat, jak často můžeš být na home officu. Když práce odsýpá a dodáš ji v termínu, můžeš částečně pracovat klidně třeba od bazénu. Důležitá je pro nás zodpovědnost.

Najdeš nás v samém centru Brna, jen 10 minut od hlavního nádraží. Společně s naší sesterskou společností PROFICIO obýváme dvě patra v ulici Za Divadlem s výhledem na park a balkónem. Co teda nemáme, je open space. Zato ti ale nabídneme sprchu, uzamykatelný dvůr třeba na kolo, teambuildingy, jógu, společné snídaně a obědy, Multisportku nebo pravidelné vzdělávání.

Prosluněná jednačka v akci

Ve zkratce o PORTĚ

 • Tvoříme weby a webové aplikace s důrazem na funkčnost a vzhled. Prostě spojení ART & LOGIC.
 • Jsme 14 let na trhu – máme za sebou už určitou zkušenost, o kterou se rádi podělíme, ale pořád se díváme dopředu.
 • týmu je nás 20 – a nenecháme tě se v tom plácat o samotě.
 • V roce 2020 jsme se spojili s agenturou PROFICIO – poznáš hodně lidí a dokážeš se mezioborově rozvíjet.
 • Máme za sebou klienty jako Bauhaus, ČVUT, Burza cenných papírů Praha, Národní památkový ústav, GUMOTEX, Alcina, Kosmas nebo třeba Student Agency. Už se na tebe těší.

Zaujali jsme tě? Tohle jsou další kroky

 1. Pošli nám svoje CV nebo odkaz na LinkedIn s krátkým neformálním textem o sobě – o tom, co jsi už dělal (jestli máš, tak portfolio) a proč by si u nás chtěl/a pracovat. 
 2. Pošleme ti krátký úkol, abychom viděli, jak nad prací přemýšlíš. 
 3. Potkáme se u nás v kanceláři, abychom se lépe poznali.
 4. Samá pozitiva a sociální jistoty.

My jsme povídali už dost dlouho. Teď je řada na tobě. Dej nám o sobě vědět na prace@portadesign.cz a třeba si plácneme.

Like & share

Služby

web
e-shop
microsite

Zpět na hlavní stránku Všechny novinky

Chybí nám zkušený PHP developer

Děkujeme za Váš zájem!

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Raději píšete emaily?

info@portadesign.cz

Nebo si raději povídáte?

tel. +420 725 586 770

A co nás rovnou navštívit?

PORTA DESIGN s.r.o.
Za divadlem 586/2
602 00 Brno

Oceníte podrobnosti?

IČO 277 26 789
DIČ CZ 277 26 789
ČSOB 213965922/0300
OR Krajský soud Brno, C 54960

Máme rádi výběrová řízení a tendry. Pozvěte nás do toho svého.

Zavřít