Desítky tisíc produktů pod palcem

Webdevelopment
  • Implementace CMS Pimcore
Síť odborných center společnosti BAUHAUS se každým rokem rozšiřuje. Po pár letech příprav se konečně rozhodli pustit do vlastního e-shopu. Po počátečním průzkumu se rozhodli použít systém Pimcore jako svůj Product Information Management system (PIM), který propojuje další potřebné systémy jako SAP nebo Magento v jeden ekosystém.

Bauhaus v číslech

Produktů
70 000
Různých atributů produktů
650
Mediálních assetů
180 000
Datových objektů
280 000

Na začátku byla velká výzva

V Bauhausu se rozhodli spustit postupně e-shopy v Česku a následně na Slovensku. S tím vznikla potřeba pokročilého backendového systému MDM (Master Data Managementu, neboli systému pro hromadnou správu dat).

Mezi požadavky patřily například správa velkého množství dat, integrace dalších systémů jako SAP nebo Magento, spolupráce různých interních týmů s rozdílnými právy, verzování dat, ukládání metadat nebo generování reportů. A právě díky tomu byl nakonec Pimcore tou správnou volbou.

Jak jsme k tomu přistupovali?

Prvním úkolem bylo navrhnout a nastavit vhodnou serverovou infrastrukturu pro spolehlivé napojení systému MDM.

Dalším krokem bylo nakonfigurovat uživatele, skupiny uživatelů, oprávnění a vlastní pohledy backendu Pimcoru tak, aby vyhovovaly potřebám klienta při rozdělování práce. Stejně tak důležité bylo verzování a zálohování dat.

Modelování dat a řízení kvality dat bylo jedním z nejnáročnějších úkolů při realizaci tohoto projektu. Díky našim znalostem definic tříd a funkcí klasifikačního úložiště Pimcoru však bylo snadné vše nastavit podle potřeb klienta. Rozhraní API datových objektů Pimcoru a vestavěné rozhraní REST API nám umožnilo nastavit různé produktové kanály XML a integraci produktových dat v SAPu, aby tým Bauhausu pracoval vždy s aktuálními daty.

Zefektivnili jsme pracovní postupy týmu díky implementaci automatického přiřazování assetů k příslušným datovým objektům pomocí Pimcore Digital Asset Managementu (DAM) a komplexního workflow založeného na řadě dílčích spouštěčů. Tím se nám výrazně podařilo snížit čas strávený manuální prací na straně klienta.

Do rozhraní jsme doplnili notifikace, sofistikované logování aplikace a poznámky pro pohodlnější a přehlednější práci se systémem.

A to není vše

Díky tomu, že je Pimcore postaven na populárních open source frameworcích jako jsou Symfony a Monolog, se nám podařilo integrovat i další velmi užitečné funkce. Například monitorovací kanál přes Slack, který zajišťuje, že žádné problémy nezůstanou skryté, nebo funkci Single Sign On nakonfigurovanou tak, aby využívala vlastní server LDAP klienta a usnadnila a urychlila přihlašování uživatelů.

Dále jsme také využili vestavěné rozhraní REST API a balíček Pimcore Data Hub, který usnadnil komunikaci s externími systémy. Rozhraní REST API jsem použili k integraci Pimcore MDM s front-endovou aplikací Magenta, stejně jako k synchronizaci assetů se servery na CELUMu. Pimcore Data Hub & Data Importer jsme použili k synchronizaci datových objektů a assetů mezi více instancemi Pimcoru na různých serverech nebo k hromadným úpravám dat podle požadavků klienta.

Dnes Pimcore MDM, naše vlastní vylepšení a mnoho integrací poskytují robustní, bezpečný a spolehlivý back-end pro e-shopy.

Spuštění e-shopu byl jen začátek

Po úspěšném spuštění českého e-shopu jsme brzy spustili i slovenský e-shop a vyřešili několik dalších propojení mezi systémy. Český a slovenský e-shop nyní běží na Pimcoru a my postupně ladíme a přidáváme další a další vlastní funkcionality.

Klient říká
Pimcore nám pomáhá spravovat informace o produktech a digitální aktiva pro více než 70 tisíc produktů ve dvou zemích. Přestože základní přizpůsobení je velmi snadné, je dobré mít společnost PORTA na naší straně pro složitější a na míru šitá řešení pro naše potřeby.
Václav Ptáčník  /  Head of Ecommerce Bauhaus
Speak English?
Speak English?
Pro milovníky formulářů
Jméno
Telefon
E-mail
A teď nám to napište
Zpráva zachycena!
Pokusíme se odpovědět co nejdříve.
Ajéje, něco zlobí a formulář ne a ne odletět. Zkuste to prosím za chvíli, nebo nám brkněte.

Linkedin

Facebook

Instagram

Behance

Linkedin

Facebook

Instagram

Behance

Linkedin

Facebook

Instagram

Linkedin

Facebook

Instagram