Přichází Pimcore X. Jaké novinky nás čekají?

Nová verze Pimcore X je tady. Na co se můžeme těšit?

4. 12. 2020

Zpět na hlavní stránku Všechny novinky

Na každoroční konferenci Pimcore INSPIRE’20, která tentokrát proběhla online, bylo představeno několik partnerství s technologickými společnostmi a hlavně novinek. Jednou z těch největších byla nová verze Pimcore X, která bude uvedena 31. března 2021.

Říkáte si, kam se poděla 7., 8. a 9. verze? Jednoduše je kvůli 10letému výročí přeskočili. Většina novinek bude sice dostupná pouze v Enterprise subscription, ale ani Open Source edice nepřijde zkrátka.

Technologie

Enterprise i Open Source edice nabídne podporu nejnovějších technologií jako PHP 8 a Symfony 5. V rámci Open Source bude tedy možné používat už jen šablony v šablonovacím jazyku TWIG. Stejně tak REST Webservices API bude dostupné už jen v Enterprise Subscription a pro Open Source ho nahrazuje Pimcore Datahub založený na GraphQL.

Product Experience Portal a Asset Experience Portal

Mezi nejvýznamnější novinky v Enterprise Subscription patří Product Experience Portal a Asset Experience Portal. Ty umožní snadnější sdílení souborů a dat mezi uživateli ve větších společnostech a rychlejší sdílení důležitých informací se zákazníkem na všech kanálech.

Productsup

Pimcore mimo jiné také navázal spolupráci se společností Productsup, jedním z lídrů v e-commerce. Tohle spojenectví umožní uživatelům Pimcore jednoduše publikovat data na více než 2000 prodejních kanálech –⁠ třeba Amazonu nebo eBay.

Translations.com

Díky další spolupráci, tentokrát s Translations.com, který je lídrem v oblastí překladů, Pimcore umožní nastavení automatizace překladů textů. Texty na překlad odešle za vás a překlad poté umožní jednoduše publikovat.

CI HUB a integrace Adobe a Microsoft

Láká vás snadnější práce s dokumenty a nástroji z Microsoft Office and Adobe Creative Cloud applications? Žádný problém! Pimcore + CI HUB = nové řešení.

Plány do budoucna

Na závěr jsme se dozvěděli, na co se chce Pimcore aktuálně zaměřit. Bude to performance, data hub adaptéry, spuštění SaaS PIM & DAM. V dlouhodobém výhledu to bude taky workflow designer, backend search a backend UI a další e-commerce integrace. Těšíte se jako my? :)

Like & share

Služby

web

Andrea

Andrea Kuricová Navrátilová

Senior developerka s citem pro pixel perfect design. Kromě práce má nejradši dobře vyzrálý steak, doutník Cohiba a skleničku Laphroaigu.

Jan

Jan Tomický

je programátor. Stará se o to, aby elektřinou poháněný křemík dělal to, co se mu řekne. Profesionální čtenář chybových logů, fanoušek backendu a integrací. Zkušenostmi senior, duchem věčný junior.

Zpět na hlavní stránku Všechny novinky

Děkujeme za Váš zájem!

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Raději píšete emaily?

info@portadesign.cz

Nebo si raději povídáte?

tel. +420 725 586 770

A co nás rovnou navštívit?

PORTA DESIGN s.r.o.
Za divadlem 586/2
602 00 Brno

Oceníte podrobnosti?

IČO 277 26 789
DIČ CZ 277 26 789
ČSOB 213965922/0300
OR Krajský soud Brno, C 54960

Máme rádi výběrová řízení a tendry. Pozvěte nás do toho svého.

Zavřít