Produktová data pro OKAY Elektro na Pimcore

Webdevelopment
  • Implementace CMS Pimcore
Česká společnost OKAY je prodejcem elektra a nábytku. Kromě zhruba 140 kamenných prodejen provozuje také e-shop s rozsáhlým sortimentem, který pomáháme efektivně obsluhovat. Zjednodušili a zautomatizovali jsme správu produktových informací, a to díky platformě Pimcore.

Dalším úkolem bylo zajistit konzistenci dat a zrychlit export dat do systému Shopify Premium. Platformu Pimcore jsme vybrali také kvůli tomu, že umožňuje efektivně sloučit data z různých zdrojů na jedno místo a pak s nimi centrálně pracovat. Klient má takto jistotu, že se dívá na aktuální data. Pojďme si to ale probrat hezky postupně.

Mnoho zdrojů dat – obchodníkova smrt

OKAY Elektro čelilo výzvě efektivní správy rozsáhlého sortimentu elektroniky a spotřebičů v e-shopu postaveném na platformě Shopify Premium. Produktová data byla silně fragmentovaná: Uložena na mnoha místech, v různých formátech a systémech, což vedlo k nekonzistenci a chybám na stránkách e-shopu. Byly nutné časté ruční zásahy. Klient potřeboval centralizovaný systém pro správu těchto produktových dat, který by tyto problémy eliminoval.

Proč právě Pimcore

Zvolili jsme Pimcore jako centrální řešení pro správu produktových informací (PIM). Pimcore poskytuje robustní nástroje pro organizaci, správu a distribuci produktových dat. Integrace Pimcore s e-shopem postaveným na Shopify Premium a s dalšími systémy jako databáze ICECAT (open source databáze produktových informací o spotřební elektronice), SAP, nebo DeepL pro rychlé a přesné překlady produktových textů i dat do několika jazyků.

Krok po kroku k pohodovější práci s
e-shopem

Centralizace dat v Pimcore

Mnohé informace o produktech, včetně parametrů, textů, popisů, obrázků, datových souborů (návody, štítky), specifikací, byly importovány do Pimcore. To umožnilo jednotnou správu dat bez ohledu na to, kde byla původně spravována. Všichni pracují pouze s Pimcore a mohou mít klidné sny, protože se dívají na aktuální data a nestane se situace, kdy by na jiném místě existovala novější verze (například skladových zásob nebo produktových obrázků).

Mapování dat a synchronizace s Shopify

Vytvořili jsme robustní mapování dat mezi Pimcore a Shopify, které zajišťuje, že se veškeré změny provedené v Pimcore okamžitě promítají na e-shopu. Systém je schopen pracovat s částečnými aktualizacemi dat, tudíž šetří jak datový tok, tak čas potřebný ke zpracování aktualizací.

Workflow pro schvalování dat

Zavedli jsme sérii schvalovacích procesů v Pimcore, což pomohlo zajistit, že veškeré změny v produktech prošly příslušným schvalovacím cyklem před tím, než byly zveřejněny na e-shopu, což eliminovalo potenciál pro chyby způsobené lidským faktorem.

Automatizace aktualizací

Nasadili jsme automatizované procesy pro pravidelnou aktualizaci dat mezi Pimcore a Shopify bez nutnosti manuálního spouštění komunikace, což zefektivnilo a zrychlilo celý proces výměny dat.

Sečteno a podtrženo

  • Zvýšená efektivita: Centralizovaná správa produktových informací v Pimcore vedla k výraznému zvýšení efektivity při aktualizaci a správě dat.
  • Konzistence dat: Eliminace nesouladů a chyb v datech na e-shopu vedla k lepší konzistenci a důvěryhodnosti informací pro zákazníky.
  • Rychlejší time-to-market: Díky automatizaci a centralizovanému řízení dat byl klient schopen rychleji reagovat na nové produkty a změny na trhu.

Implementace Pimcore přinesla OKAY Elektro efektivnější správu produktových informací a zlepšila celkovou kvalitu dat na jejich e-shopu postaveném na Shopify Premium.

Řešíte podobnou situaci na svém e-shopu? Poznali jste se v některém okamžiku a chtěli byste to změnit stejně jako firma OKAY? Obraťte se na nás, jsme certifikovaným partnerem Pimcore a rádi vám poradíme.

Speak English?
Speak English?
Pro milovníky formulářů
Jméno
Telefon
E-mail
A teď nám to napište
Zpráva zachycena!
Pokusíme se odpovědět co nejdříve.
Ajéje, něco zlobí a formulář ne a ne odletět. Zkuste to prosím za chvíli, nebo nám brkněte.

Linkedin

Facebook

Instagram

Behance

Linkedin

Facebook

Instagram

Behance

Linkedin

Facebook

Instagram

Linkedin

Facebook

Instagram